Europa kan zijn CO2-doelstellingen voor 2020 eenvoudig halen. Maar van een beleidsucces is geen sprake. Oorzaak is namelijk het uitblijven van economische groei. Keerzijde van de medaille is een groot overschot aan CO2-rechten. Hierdoor is de prijs van een CO2-certificaat dusdanig gekelderd, dat hier geen enkele stimulans meer van uitgaat voor het nemen van emissiebesparingsmaatregelen. Over de dilemma’s die dit met zich mee brengt vindt op 25 november a.s. een Energiecafé plaats.
Het debat wordt opgewarmd door vier korte inleidingen van Tinus Pulles, Dick Biesta, Jos Cozijnsen en Maarten Meijburg (Eemflow Energy) onder leiding van dagvoorzitter Joop Oude Lohuis, Ecofys. Tinus Pulles pleitte recent in een artikel in Tijdschrift Milieu nr. 5 voor het massaal opkopen van CO2-rechten. Hij rekent voor dat dit veel kosteneffectiever is dan investeren in zonne- en windenergie. Dick Biesta laat op zijn beurt in een artikel in Milieu nr. 6 zien waarom de industrie en de lokale overheid haar emissiebesparingsplannen niet kan realiseren. Belangrijk speerpunt vormt namelijk het opvangen en opslaan van CO2 in gas- en olievelden voor de kust. Vooral door de lage CO2-prijs dreigt dit spoor dood te lopen.
Inschrijven & informatie: vvm.info
VVM-leden € 20,- / Studentleden € 5,- / Niet-leden € 47,50 excl. btw
Wij vinden het leuk als u via dit Facebookevent aangeeft te komen, maar uw inschrijving dient via VVM (website of e-mail) te geschieden.
Bijlage | Grootte |
---|---|
web_20141125en_energiecafe_emissiehandessysteem_failliet.jpg | 53.95 KB |
20141125en_energiecafe_emissiehandelsststeem_failliet.pdf | 894.73 KB |